top of page

היתרונות של שימוש במטבח הדרכה נגיש, מספר עצום של פעילויות מתבצעות במטבח.


מטבח הכשרה / מטבח טיפולי מתכוונן נגיש

השיקום הוא חלק חיוני מתוכנית ההחלמה עבור כל מי שסבל משבץ מוחי, פגיעה במוח או בעמוד השדרה.


בהתאם לרמת הפציעה והניידות, חלק מהאנשים יכולים להחזיר את העצמאות שלהם מהר יחסית, בעוד עבור אחרים, זה יכול להיות מקרה של למידה כיצד לעשות דברים מאפס,

ואיפה זה יותר מאתגר מאשר במטבח.


רופוקס, אחת הספקיות המובילות בעולם של חדרי אמבטיה ומטבחים נגישים עוזרת להתמודד עם זה עם מגוון משטחי עבודה וארונות למטבח המתכווננים אשר תוכננו כדי להפוך את המטבח לנגיש ככל האפשר לאנשים עם מוגבלות בניידות.


מסגרות טיפול ומרכזי שיקום רבים משתמשים כיום בציוד מסוג זה במטבחי הכשרה נגישים כדי לעזור למטופלים שלהם לחזור לעצמאות מסוימת ולהגביר את ביטחונם.

מטבח הדרכה נגיש מתכוונן עשוי לשמש להוראת מיומנויות ספציפיות, בדיקה והערכה של יכולות ומעקב אחר אופן התקדמות המטופל.

ישנן מספר עצום של פעולות המבוצעות במטבח, את כולן יש לקחת בחשבון. אלו כוללים:


• מעבר בין עמדות עבודה

• הכנת מזון משטח עבודה

• ניקוי ירקות וכדומה בכיור

• בישול בכיריים

• שימוש בתנור

• גישה למקרר ולמקפיא

• ניקיון


פירוט ותעדוף החשיבות של כל אחד מהמפורטים לעיל ואולי אפילו יותר פעילויות יכול לעזור בפיתוח העיצוב כדי להבטיח שהעיצוב והפריסה הסופיים עונה על הצרכים של כל המעורבים.


משתמשים בודדים יצטרכו לעתים קרובות לבצע פעילויות אלו בגבהים שונים.

לדוגמה, בישול בכיריים עשוי להיות קל יותר בגבהים נמוכים יותר מאשר בעת שטיפה בכיור ושימוש בקערת ערבוב בגובה משטח עבודה נמוך יותר מאשר בעת חיתוך ירקות.


כל העניין של המטבח הטיפולי המתכוונן הוא שהוא יספק לאנשים את הסיכוי הטוב ביותר לשיקום. הם יכולים ללמוד או ללמוד מחדש מיומנויות אישיות בשלושת אזורי העבודה העיקריים - הכיריים, אזור ההכנה והכיור תוך גישה לתנור ולמקרר.


התאמת הגובה החשמלית מאפשרת לאנשים לעבוד בגובה הארגונומי ביותר ועם גישה טובה לרגליים למטה, מטופלים בישיבה יכולים לקבל את המיקום הטוב ביותר האפשרי ביחס למשטח העבודה בעוד שאנשים שעומדים יכולים לעבוד בגובה הטוב ביותר לאיזון שלהם או להגיע.


העיצוב הליניארי של משטח עבודה מפוצל לשניים, מאפשר לשני אנשים לעבוד באותו אזור ומטפלים/מאמנים יכולים לעזור מצד שמאל או צד ימין של כל אדם כשהתוצאה הסופית היא התאוששות מהירה יותר של מיומנויות חשובות.


דוגמה אחת כזו למסגרת טיפול המשתמשת במטבח טיפולי ניתן למצוא ביחידת השיקום הנוירולוגי המעברי של הומרטון במזרח לונדון.

לפני שנתיים התקינו ביחידה מטבח טיפולי המורכב מתנור עם דלת מתקפלת, כיריים, כיור, שני משטחי עבודה חשמליים מתכווננים לגובה רופוקס צמודים ומערכת יחידת קיר מתכווננת. למשטחי העבודה יש כוונון גובה של 300 מ"מ המספק טווח גובה משטח העבודה של 690 מ"מ עד 990 מ"מ מה שהופך אותו מתאים לרוב המשתמשים בכיסאות גלגלים, והצוות והתושבים קוטפים את הפירות כפי שמסבירה ג'ואנה לינדון-כהן, מרפאה בעיסוק מומחית במיוחד, ביחידה.


"יש לנו כאן מטופלים עם מגוון מצבים נוירולוגיים, החל משבץ מוחי ופציעות מוח טראומטיות ועד בעיות בחוט השדרה, פרקינסון וטרשת נפוצה; ובמהלך השנתיים האחרונות חולים רבים נהנו מהציוד.


"כאשר אנשים סבלו משבץ מוחי, פגיעה במוח או בחוט השדרה, הם הפכו לעתים קרובות מעצמאיים יותר לזקוקים לעזרה לביצוע פעולות יומיומיות. תפקידנו כאן לעזור לנהל את זה ולעתים קרובות לחנך אותם מחדש כך שהם יוכלו שוב לבצע משימות יומיומיות שכולנו לוקחות כמובנות מאליהן.

"עבור רבים מהמטופלים שלנו, היכולת להכין את הארוחות שלהם בעצמם חשובה מאוד מכיוון שהיא יכולה לעזור לעצמאות ולביטחון שלהם ומטבח ההדרכה מספק להם את ההזדמנות לתרגל את כישורי הכנת הארוחה שלהם.


"על ידי משטח עבודה מפוצל, מטופל אחד יכול לעבוד מכיסא הגלגלים שלו בעוד שאחר יכול לעבוד מעמידה. ."


בין המטופלים המשתמשים כיום במטבח ההדרכה נמצא אנדרו שהרוויח רבות מהיכולת להשתמש בכל הציוד. הוא אומר: "המטבח קל מאוד לשימוש ומאוד עזר לביטחון העצמי שלי. עכשיו אני יכול להכין כוס תה, ארוחת בוקר משלי ולהכין את המרק הביתי שלי".


ג'ואנה מסבירה: "כאשר אנדרו הגיע הוא השתמש בכיסא גלגלים. כעת הוא התקדם לשימוש רק בשלדת הליכה, ובזכות משטחי העבודה המתכווננים לגובה הוא הצליח להשתמש במטבח מהיום הראשון. מנקודת המבט שלנו, לראות את ההבדל שמטבח הכשרה יכול לעשות הוא פשוט פנטסטי".


מה צריך כדי להתקין מטבח הכשרה?

מוצרים הניתנים להתאמה בהתאם לצרכי המשתמש האישי. נגישות כדי לאפשר לכולם להשתמש במטבח וידידותיות למשתמש כדי להקל על ההתאמה והתפעול.


רוצים עוד פרטים? צרו אתנו קשר נשמח לעזור לכם לעצב את מטבח ההכשרה הטיפולי הנגיש שלכם.

ניגי טכנולוגיות - 03-9247811 , אימייל: Niggi@npt.co.il2 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

התאמת דיור לאנשים עם מוגבלות

אנשים עם מגבלה ביכולת הניידות והתפקוד, הנעזרים באביזרי עזר לניידות, זכאים לסיוע במימון התאמת פנים הדירה ודרכי הגישה אליה. השינויים כוללים: הרחבת פתחים, שינויים בחדרי רחצה ושירותים, התאמת מטבח, בניית ש

Commentaires


bottom of page